Blog

Objevte systémovou péči o pleť!

Seznamte se se systémovou péčí o pleť!

 

Předtím, než začnete pečovat o pleť se Systémovou péčí Secret of Beauty, můžete se informovat, proč se hodí právě pro vaši pleť.

Řada systémové péče je vytvořena tak, aby vyhověla potřebám každého typu pleti. Pro usnadnění prvního výběru, jsme připravili stručný přehled produktů pro jednotlivé typy pleti!

 

 

Normální typ pleti

Normální pleť vypadá svěže, je elastická, má vyrovnaný barevný tón, na omak hladká a pružná. U normálního typu pleti prakticky neuvidíte mastné či suché oblasti, černé tečky, rozšířené póry. S takovou pletí se nesetkáte často! I sebedokonalejší pleť potřebuje pravidelnou péči, aby se udržela čistá a svěží. Výběrem nevhodné kosmetiky ale můžete způsobit zhoršení vzhledu i kvality jakémukoli typu pleti.

Pro první výběr prostředků společnosti Secret of Beauty vyberte stejně, jako by vaše pleť byla normální typ.

 • Lithocomplex Universal Secret of Beauty
 • Lithophytomasky Nutrition
 • Krém Univerzal restoring pro kůži obličeje

Lithocomplex Universal Secret of Beauty je už dlouho znám jako ideální prostředek pro očištění i hlubokých vrstev kůže. Minerálně-solné kompozice vytahují z dermy nečistoty a toxiny. Osvobozuje kůži od organických i neorganických nečistot, zlepšuje stav dermy, udržuje rovnováhu vláhy a zpomaluje procesy stárnutí.  

Lithophytomaska Nutrition nasycuje kůži energií, dělá ji svěží a zářivou. Použitím této masky 2x týdně předcházíte ztenčení kůže, ztrátě svěžesti, pružnosti a pevnosti. Široká škála vitamínů a stopových prvků zvyšuje imunitu kůže, dává pěstěný vzhled. Lithophytomaska šetrně odstraňuje zrohovatělé šupinky odumřelé kůže a normalizuje celkový její celkový stav.

Krém Univerzal restoring skvěle vyhovuje pro každodenní péči. Nasycuje buňky kůže kyslíkem, zlepšuje a obnovuje barvu obličeje, zpevňuje stěny kožních kapilár, předchází projevům předčasného stárnutí, viditelně vyhlazuje jemné vrásky, změkčuje, tonizuje, osvěžuje.

 

 

Suchá a citlivá pleť

Suchá pleť je měkká, tenká, má sklon k tvorbě předčasných vrásek. Při nedostatku vhodné péče se mohou tvořit šupinky. To dává pocit napjatosti a citlivosti. Suchá kůže citlivě reaguje na pečující prostředky a změny počasí. To může být doprovázeno zčervenáním a ještě větším vysušováním. 

Pro péči o suchou kůži pro první výběr navrhujeme tuto kombinaci:

 • Lithocomplex Delikát
 • Lithophytomaska Aqua 
 • Krém Tonus
 • Krém Ideal skin  

 

Lithocomplex Delikát šetrně očišťuje kůži od zrohovatělých buněk, organických a neorganických nečistot, přidává svěží vzhled. Má výrazný efekt na suchou kůži, vyrovnává její strukturu, obnovuje normální obsah vláhy dermy.

Lithophytomaska Aqua odstraňuje   problém s olupováním a suchostí.  Normalizuje rovnováhu vláhy, hydratuje všechny vrstvy kůže, podporuje tvorbu mladého kolagenu. Pravidelné nanášení masky značně zlepšuje barvu kůže, normalizuje prokrvení. Tím obnovuje její strukturu a zvyšuje pevnost a pružnost. Nasycuje buňky vitamíny a fytohormony, vyživuje a tonizuje dermu. 

Krém Tonus zvyšuje tonus krevních kapilár, skvěle vyživuje a stimuluje procesy regenerace.  Složení nasycuje všechny vrstvy kůže množstvím antioxidantů, tvoří ochrannou vrstvu a zpomaluje procesy předčasného stárnutí, charakteristického pro suchou kůži. Pravidelné použití krému normalizuje rovnováhu vody a solí v kůži, zlepšuje její strukturu, barvu, navrací turgor a pružnost. Má lymfodrenážní efekt, to znamená, že vaše tvář bude vypadat svěže dokonce i po dlouhé práci s počítačem, po nevyspání nebo stresu.

Krém Lifting vypíná a dává pěstěný a omlazený vzhled. Pomáhá obnovit turgor a pružnost pleti, vyhlazuje jemné vrásky, koriguje zeslabenou kůži a zpevňuje. Zlepšuje látkovou výměnu a strukturu povrchu kůže. Vyrovnává barvu, rozhýbává lymfu v oblasti krku. Podporuje stimulaci prokrvení a zpevnění kapilárních stěn a předchází tvorbě krevních hvězdiček. Předchází předčasnému stárnutí kůže, hydratuje, tonizuje, vyživuje přírodními složkami.

Krémy Tonus a Lifting používejte střídavě nebo vyberte jeden z nich a později další.

 

 

Mastný typ kůže

Mastná kůže má charakteristický lesk, který způsobuje zvýšená aktivita mazových žláz a nedostatečné prokrvení. Jelikož přebytečný tuk ucpává póry, je kůže tohoto typu náchylná k akné, rozšiřování pórů. Pleť je hrubá, vypadá nečistě a nepěstěně. Nicméně, mastný typ pleti má jasnou výhodu nad jinými typy - je méně citlivá a dlouho vypadá mladě. Hojný  tuk tvoří ochranou barieru, která nedovoluje vlhkosti vypařovat se z kůže a toxinům a škodlivým látkám vnikat do buněk dermy.

Pro péči kůže mastného typu jsou určeny tyto prostředky:

 • Lithocomplex  Aktiv   
 • Lithophytotonik  Pro mastnou pleť   
 • Lithophytomaska  Matující
 • Lithophytomaska  Stop akné
 • Krém Ideal Skin

Lithocomplex Aktiv je určen pro pravidelnou péči o mastnou kůži. Efektivně očišťuje od organických a neorganických nečistot a odstraňuje příčinu vzniku akné a komedonů a pomáhá jejich odstranění. Normalizuje práci mazových žláz. Vyrovnává strukturu mastné kůže, Obnovuje normální obsah vláhy dermy a přirozenou obnovu buněk epidermu.

 

Lithophytotonik se používá pro napařování a kosmetický led. Napařování uvolňuje ucpávky pórů a přispívá k vyvedení škodlivých látek z hlubokých vrstev dermy a také vstřebávání ložisek infekcí. Kosmetický led tonizuje, osvěžuje, zužuje póry, odstraňuje příznaky uvadání, a zlepšuje barvu kůže.

Lithophytomaska Stop akné zajišťuje prevenci tvorby akné a komedonů. Pravidelné použití zlepšuje stav problémové kůže, vyhlazuje poškození a jizvy, zvyšuje tonus, odstraňuje mastný lesk a normalizuje práci mazových žláz. Obnovuje strukturu dermy.

Lithophytomaska Matující zužuje rozšířené póry a předchází jejich ucpání a tím i vzniku zanícení, zpevňuje povislou kůži, startuje obnovu regenerace buněk kůže. Zlepšuje strukturu a přidává příjemný matový odstín bez mastného lesku.

Кrém Ideal Skin díky aktivním látkám zvyšuje schopnost kůže chránit se před infekcí a stimuluje procesy regenerace a obnovy. Podporuje rovnováhu tuků a vláhy, reguluje práci mazových žláz, tím přispívá k zúžení pórů. Velice dobře podporuje léčení akné a komedonů. Hydratuje a tonizuje, podporuje zpevnění kapilárních stěn, zlepšuje barvu kůže. Dihydrokvercetin obsažený v krému, umožňuje zvýšit účinek vitamínů a koenzymů, což zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Vyživuje aktivními přírodními látkami.

Pro zlepšení účinku je ideální masky střídat, v tom případě doslova po týdnu pravidelného použití zaznamenáte první zlepšení.

 

 

Smíšená pleť

S kombinovanou (smíšenou) pletí se, na rozdíl od normální, setkáte často. Tento typ může být charakterizován nerovnoměrným rozložením mazu v různých částech dermy. Obvykle v oblasti nosu, na čele a bradě (T zóna) má kůže všechny znaky mastné kůže, zatímco na tvářích a kolem očí je jemná a suchá. Taková kůže nutně potřebuje správnou péči. V opačném případě dojde k oslabení a ztenčení, vysoušení a šupinkám v jedné oblasti kůže obličeje a k mastnému lesku a zanícení v druhé.

 • Lithocomplex Aktiv, Delikát
 • Lithophytotonik Pro mastnou pleť  
 • Lithophytomaska Normalizující
 • Krém Univerzal restoring

Pokud je smíšená pleť také citlivá, vyberte zpočátku pro očištění Lithocomplex Delikát. Později, když se kůže začne normalizovat, přejděte na Aktiv. Potom Lithocomplexy prostě střídejte.

Litophytotonik pro mastnou pleť - při smíšené pleti používejte jako kosmetický led. Potírejte pouze T-zónu. Led působí na mazové žlázy a normalizuje jejich práci a obnovuje pevnost a pružnost. Pravidelné potírání dává příjemný matový odstín, očišťuje ústí póru od ucpávek, zužuje póry, snižuje riziko tvorby akné a komedonů, nasycuje kůži aktivními prvky minerálů a rostlin. 

Litophythomaska Normalizující – je speciálně vytvořena pro kombinovanou pleť. Má výrazný baktericidní účinek. Pomáhá odstranit komedony, černé tečky, zužuje póry, odstraňuje mastný lesk na problémových místech, hydratuje suchá místa.

Krém Univerzal restoring obsahuje bohatý soubor vitamínů a stopových prvků, podporuje obnovu buněk, osvěžuje a tonizuje. Podporuje obnovit přirozené funkce kůže, zpevňuje, předchází ztenčení kůže, vyrovnává barevný tón. Vyrovnává obsah vláhy všech vrstev kůže a dělá jí hladkou, hydratovanou a svěží.

 

V každém věku je potřeba o pleť pravidelně pečovat: hydratovat, vyživovat, přizpůsobovat péči klimatickým podmínkám a samozřejmě typu pleti a věku. S kosmetikou Secret of Beauty – Systémová péče oslovíte jednotlivé problémy a poskytnete pleti péči, která prodlouží mládí, svěžest a přirozenou krásu.