Blog

Jak pečovat o své rty v zimě?

Jak pečovat o své rty v zimních měsících.

Každá žena touží po krásných a smyslných rtech. Jak o rty, ale pečovat v zimě?

Na péči o rty dost často zapomínáme. Ale i jim byste měli věnovat péči, aby si udržely svůj zdravý vzhled. Rty nemají vlastní tukovou vrstvu,

proto by péče o ně měla být intenzivnější než o jiné části kůže a v zimním období obzvlášť. Bez systému termoregulace okamžitě reagují

na změny teploty vnějšího prostředí. Kromě toho neobsahují ochrannou horní vrstvu a rychle ztrácí vlhkost.


Základem správné péče je tedy především hydratace a výživa, a proto by balzám na rty neměl chybět ve vaší kabelce. Složení balzámu na rty?

Na složení bychom měli klást obzvlášť důraz. Používáním balzámu na rty jej nevědomky i jíte a ne všechny jsou bezpečné.

Balzám na rty od Secret of beauty obsahuje pouze přírodní složky. Včelí vosk vytváří ochrannou bariéru, která brání vysoušení jemné pokožky rtů.

Dále je složen z přírodního oleje z meruňkových jader a vitamínů A a E, které poskytují dobrou výživu. Jojobový olej změkčuje a chrání rty před UV zářením.

Nejaktivnější složkou balzámu je však shikoninový olej, který má protizánětlivý a antivirální účinek a má také vlastnosti UV filtru (úroveň ochrany balzámu je 20 SPF).


Jednou za čas je vhodné udělat peeling, který rty krásně vyhladí.

Tip na domácí ošetření: smíchejte trochu cukru s medem a olivovým olejem. Směsí poté jemně promasírujte rty, opláchněte a na závěr přetřete balzámem na rty od Secret of Beauty.